Впевнений, що кримський міст залишили на десерт.
Momentary
На роботі і вдома перейшов виключно на каву без кофеїну. Кофеїн насправді в ній є, просто менше. Всі відомі ростерії пропонують один або два сорти чудової кави без кофеїну. Тепер я можу спокійно пити три чашки в день і руки не будуть тремтіти, і спати буду добре.
Закриття Fable 5 для всіх окрім американців — це дуже поганий прецедент. Далі так само можна буде закривати доступ до всіх сучасних моделей, залишаючи іншому світу доступ лише до застарілих моделей.
Armin Ronacher про це:
Я слухаю іноді Портнікова, і слухаю випуска Юри Федоренко з УТ-2. І от нарешті вони зустрілися на сцені DOU Day. Нічого цікавого Портніков не сказав, але сам процес був феєричним. Портніков був трошки гордовитим і дивився на все зверхньо, але Юра тримався добре з підтримкою залу. Було весело.
Покружляти зранку на велі в центрі по пустим вулицям серед квітучих лип: done.
Якщо ви проспустили цю новину, то Джонні Айв, колишній дизайнер Apple, допомагав Ferrari з зовнішнім виглядом нової машини. Вийшло щось дуже посереднє, схоже на Nissan Leaf, але ну точно не Ferrari.
Далі розганають цю тему:
Ось і підтвердження моїх відчуттів від DeepState.
Цей момент треба зафіксувати, щоб прочитати це через рік. Майбутнє покаже, але зараз таке відчуття, що у війні відбувається перелом. Щоденні мідл і діп страйки у великій кількості, систематична робота по логістиці на півдні дають свої позитивні результати.
Травень. Гімн життя, сонця, неба і трави.
Книжка цікава. Погляд з нейтральної мирної Швеції на божевілля другої світової, яка вирує навколо, буквально в десятках або сотнях кілометрах. Астрід працює цензоркою кореспонденції на державній службі, читає щодня багато листів. Її погляд на події цікавий не лише через власний побут і досвід, але й через враження від цих листів.
Знайшов в своєму старому блозі таку замітку. З цього всього залишився лише Google Keep.
Серед останніх прочитаних книг найцікавішими виявилися мемуари (Фейнман, Шевельов, Турчинов). Тож вирішив продовжити. Знайшлися щоденники Астрід Ліндґрен. Спробуємо.
Якщо чутно гомін серпокрильців, значить вже світанок. Вони весь ранок носяться поміж будинками, перекрикують один одного. Якесь створіння дістає зі смітника бляшані банки і з смачним хрускітом зминає їх своїми щупальцями, щоб більше влізло в пакет. І забрати на свою планету, бо там бляшанка в дефіциті. Найранніші володарі собак виходять гуляти, собаки весело вітаються між собою. Шоста година. Можна вставати, щоб зробити 50 км по набережній. А можна ще просто подрімати годину-другу.
Вночі тепло і можна спати з відкритим вікном. Чути як далеко на набережній шиплять шини пролітаючих машин. Десь далеко з приватного сектора рідко гавкає собака. Вітерець шелестить листям на великих тополях біля будинку. Здається біля самого вікна з писком проноситься кажан. Ось іде одинокий нічний пішохід трохи шаркаючи взуттям по асфальту. Десь дуже далеко потяг стукає своїми великими колесами по рейках. З вікна тягне вологою прохолодою.
Один колега написав з клодом щось на терраформ. І так проникся його красою і потужністю, що тепер будь-де хоче його використати. Зʼявилася задачка по переносу специфічного контента з одного сайта на інший. Колега: давайте напишемо для цього провайдер для терраформ!
Одразу посилання на App Store:
https://apps.apple.com/ua/app/itsweather/id6743755749
RE: https://twiukraine.com/@victor_tokarev/116568361836426506
Цю композицію я вже чув багато років тому. Але з годом вона забулась і випала з мого зору. Але ось раптом YouTube нагадав про неї. По назві я одразу пригадав і переслухав багато разів. Нестандартне налаштування гітари, 11 струн, крута техніка, емоційне виконання, великий динамічний і тональний діапазон.
Шедевр. Це дуже складно грати. І дуже круто звучить. А який фінал!
https://www.youtube.com/watch?v=jdYJf_ybyVo
А далі я знайшов виконання від Julia Gaspar. У неї всього 6 струн, але звучить не гірше 11-ти. Виконання нота-в-ноту. В коментарях припустили, що сам John Butler не зміг би так точно зіграти другий раз.
Цікаво спостерігати за емоціями виконавиці, вони трохи стримані, іноді легенькі посмішки, іноді закриті очі, іноді напруга. Ну і теж фантастичний фінал.
Три дні без тривог: це було прикольно.
Всі, хто слідкує за війною, знають, що у України в останні місяці все дуже добре з дронами: більше мідл і діп страйків, більше перехоплювачів, більше збиттів ворожих дронів. Здається мені, що коли Чмут в інтервʼю після отримання фондом ПЖ $460M в жовтні минулого року, казав, що ці гроші дуже серйозно змінять поле бою, то він саме це і мав на увазі, і ці гроші пішли саме на ці дрони.
Прикольний текст.
З великим інтересом дочитую книгу Олександра Турчинова «Революція». Я звичайно не прихильник Юлії Тимошенко, а про Турчинова взагалі майже нічого не знав. Це перша з трьох книг мемуарів, охоплює період з подій одразу після Помаранчевої революції до лютого 2014 року.
Ви задумувалися, чому саме Турчинова обрали головою Верховної ради після втечі Януковича? Автоматично роблячи його виконувачем обовʼязків президента? А чому Юлю змогли посадити за грати, а його — ні? Про кривавого пастора всі чули, а знали, що він дійсно глибоко віруюча людина?
Книжка розбита на маленькі глави, легко і приємно читається, майже як пригодницький роман. Води і високопарних роздумів майже немає, просто викладення подій і фактів з невеличким аналізом і рефлексією. Через сотню сторінок в мене зʼявилася навіть якась симпатія до Турчинова.
Я не забуваю, що це субʼєктивне викладення тих подій, але все одно дуже цікаво, багато вражаючих деталей.
Висновок: рекомендую, чекаю на наступні дві книги.
Так і сталося. Зеленський своїм указом дозволив провести парад на красній площі.
https://www.president.gov.ua/documents/3742026-59389
Кожен раз спортивні новини на радіо це якесь знущання. «Рожево-червоні виграли у синіх дияволів». WTF? Що це за команди? Чому не можна просто назви команд сказати?
Сьогодні зранку на Промені ведучі оплакували поразку якоїсь української команди, але забули навіть сказати, хто з ким грав і який рахунок. Ті хто знають рахунок — їм ці новини не потрібні, а мені було б цікаво дізнатися.
Завтра Зеленьскому треба просто заявити, що він дозволяє провести парад в москві і гарантує безпеку для цивільних.
Тепер опублікувати твіт з урлом в твітері через API коштує $0.20.
Якось не хочеться через це кидати https://x.com/PythonHub з 150K фоловерами.
Нарешті сьогодні відкрив велосезон. Думав тихенько проїхатися набережною через центр на Перемогу і назад. Була чудова сонячна погода, легенький вітерець. Але, блін, попав під ракетний обстріл. Пʼять чи шість крилатих ракет. Щось збили неподалеку, щось прилетіло неподалеку. Доїхав до укриття біля скверу, але воно було забите, ще й черга навкруги. Поїхав далі і просто пересидів на лавці на набережній останні дві ракети. Було страшненько.
Подзвоніть батькам.
А на минулих вихідних були в Києві. Дружина була по робочих справах, а ми з сином зробили обов’язкову програму:
- парк де Батьківщина-мати — був закритий;
- Лавра — не пускають в печери, тільки в складі екскурсій;
- Молодість — чудово пообідали;
- Сенс на Хрещатику — немає місця де сісти для кави, купив книжку Турчинова;
- Зоопарк — сподобався, є живий слон!
В середині квітня був на історичній батьківщині. Два маленьких села через річку на півдні Київщини. В одному народився батько, в іншому мама. В дитинстві я там бував майже кожен рік. Можливо декілька найщасливіших днів в житті пройшли саме там. От наприклад в той день, коли ми ходили пасти корів. А останній раз був я був там аж в 2004 році.
Для всіх це якісь рандомні фото з далекого села. А для мене це дуже рідні місця, багато приємних і цікавих спогадів. Скільки по цих шляхах набігано і наїжджено на велосипеді! На другому фото ряд дерев, які посадили школярі багато (60?) років тому. Одне з них посадив мій батько.
Побачив багато родичів: двоюрідних і троюрідних сестер і братів, дядьку, двоюрідного дядьку і тітку, і навіть сестру бабусі (якої вже немає 29 років). Мене всі впізнали, що приємно. У всіх різні долі і життя. Женько, мій двоюрідний дядько (але мого віку), з яким ми проводили літо там в селі, мобілізований у березні, з ним нажаль не побачились.
Бабусина хата стоїть порожня і занедбана. Там жила одна з її внучок, потім правнучка, а з початком війни вона поїхала в Європу, і тепер хата пуста. Колись тут було дуже гарно, акуратно, прибрано, побілено. Трошки боляче це було побачити.
Не вистачає вже iCloud плана на 200Gb за $3 на сімʼю з трьох людей, прийшлося взяти наступний на 2Tb за $10. Це забагато звичайно і по обʼєму і по грошам. Я б погодився на 500Gb за, наприклад, $5.
Мене завжди дивувало, як атомну станцію можна було назвати іменем чорної билі.
Дивлюся інколи що пише Лачен. Фу, він виявився популістом: радіє, що не буде оподаткування посилок (більша частина з Китая) і що не буде ПДВ для ФОП. А обидва податки потрібні. 8 млрд доларів минулого року полетіли в Китай з України, без жодного податку. Ну а ФОП без звітності — це канал збуту контрабанди, про боротьбу з якою всі говорять вже багато років.