Проїхав сьогодні 720 км за кермом. Мабуть це вперше так багато за день.
Momentary
Оновитися одразу на 28 версій вперед?
Дійшли ми до того єтапу, щоб в логах веб серверів, які зберігаються в Elastic+Kibana, шукати аномалії. Наприклад: на якомусь сайті різко виріс RPS, це значить прийшов агресивний кравлер. Пошук аномалії зробити можна, а щоб алерт про це відправити на пошту або в слек, Кібана хоче платну ліцензію, яка коштує (зі слів якоїсь ллм) $16000 на рік. 😃
Прийшлось просити агента зробити скрипт, який буде робити все те саме, але безкоштовно.
Відео: як працювали двигуни #artemis2 під час запуску, відділення бустерів. Це теж дуже красиво.
Як же це красиво!
#artemis2
Я не купую Нутелу, тому що вона десь на половину складається з пальмової олії, вважаю її нездоровою їжею. А от в Оріоні спокійно літає банка Нутели. Можливо в них якась інша, більш корисна?
#artemis2
Траєкторія #artemis2
На цьому відомому дашборді місії Artemis 2 зараз відображається швидкість корабля близько 0.7 км/с. Це швидкість відносно Землі і це дуже низька швидкість для космічних місій. Швидкість звука в повітрі Землі ~0.34 км/с. Для порівняння: швидкість МКС на орбіті висотою 400 км становить ~7.7 км/с.
https://artemis-ii-tracker.com/
Але звичайно це не помилка. Це так розрахована траєкторія польоту. Гравітація Землі тягне апарат до себе і тим самим гальмує його. Через кілька днів швидкість стане 0 і вектор швидкості розвернеться в напрямку Землі, швидкість почне збільшуватися. Є ще гравітаційний вплив Місяця і це ускладнює те, що я вище написав, але загалом працює саме так.
#artemis2
Здається, наша кішка вивчила дні тижня, бо кожну суботу, десь ближче до обіду, вона чекає на кухні, коли я почну різати мʼясо і їй перепаде кілька шматочків.
Дуже подобається цей трек: і класний біт, і електроорган в аранжуванні, і Фріл круто читає, і Джамала круто тягне приспів.
Коли цей трек вийшов, літом 2022-го року, кінець війни здавався десь близько.
Зараз я взагалі невпевнений, що у нашої війни буде кінець, здається, вона тепер буде перманентною.
Багато чудових чб робіт.
RE: https://mastoart.social/@StevenLawsonPhotography/116339132905444417
Copilot/Claude Sonnet доволі погано, з помилками пишуть на Powershell. Хоча це ідеальна і суперпотужна скриптова мова для Windows. Зрозуміти це можна: на ній не так багато написано, як наприклад на bash або python, тому і корму для навчання моделей було замало.
Завжди хотів нею користуватися на роботі: cmd часто не вистачало, а проект на c# з компіляцією якось забагато.
Ну і от навайбкодив скрипт міграції бази даних для одного проєкту, на powershell.
Через простуду не пив кави з минулого четверга, не лізе вона мені, коли я хворий. Але мені вже полегшало, тобто завтра можна спробувати і кави. Але подумалось: а може й не треба? Все одно вона для мене як нарокотик, 15 хвилин задоволення можливі тільки раз на день. Може перейти на чорний чай, який теж трошки розумію?
На роботі останні дні були проблеми з інтернетом: спорадично переставали працювати якісь сайти. winmtr (це такий просунути traceroute) показув 15% втрат між мною і девайсом провайдера. Два дні розмов і перевірок з підтримкою провайдера, а сьогодні нарешті прийшов майстер і зʼсувалося, що проблема була в ONU терміналі. Його замінили (за мій рахунок) на новий і проблема зникла.
Настали часи, коли код нічого не вартує. Навіть можна сказати, що його вартість тепер відʼємна. Відповідальність — от що тепер буде в ціні.
Зараз той чарівний час, коли все навколо з сіро-бурого з кожним днем стає трошки зеленішим. За два-три тижні це зелене поглине все навкруги і вибухне цвітінням абрикосів.
Думаю, що розмір рфії на карті дуже впливає на її сприйняття в світі. Хоча, як бачите, її розмір дуже перебільшений.
Сьогодні день весняного рівнодення. З завтрашньої доби довжина дня буде більше довжини ночі. Також сьогодні максимум швидкості збільшення довжини дня. Тобто завтра швидкість збільшення довжини дня почне зменшуватися. А це, як не крути, шлях до осені.
Є відчуття, що останніми днями в місті поменшало машин на дорогах. Невже це через здорожчання палива?
Все-таки це треба зафіксувати: США ведуть війну з Іраном і в той самий час знімають санкції з іранської нафти, щоб вгамувати різке зростання цін на нафту, викликане цією війною.
Як добре, що для Python зробили uv. Це неймовірно спростило всі маніпуляції з різними версіями пайтона, залежностями, віртуальними оточеннями. Відкриваю якийсь старий проект і першим ділом кажу копілоту: все перероби на використання uv і онови всі залежності. І воно завжди с першого разу добре працює.
Нарешті ми зробили собі дашбоарди в Kibana з логами веб сервера.
З 2019 року Фелікс збирає більше сотні метрик свого життя.
Що з цього вийшло: https://howisfelix.today/
Декілька років тому зробили велику роботу: всі картинки, що приходят на сайти на нашій платформі конвертувати, зберігати і показувати в webp. Робимо інтеграцію з Walmart Marketplace: не приймає webp, лише jpg!
Сьогодні був чудовий сонячний день.
За пару годин оновити версію python, django і купи залежностей, поправити деплой, щось там змінити в конфігурації uwsgi, включити репортинг помилок на пошту, зробити бекап скрипт, написати документацію до всього цього. Не можу звикнути, що так може бути.
Був в автосервісі удень, робили ТО для машини. Десь недалеко прилетіла балістика, так що аж автосалон здригнувся. Багато раз це чув, але кожен раз дуже страшно.
45
Ось і весна.
#photo
Оновив свій іменний сайт. Попередня версія, російськомовна, яку і вів з 2006 по 2021 рік (ого, 15 років!) переїхала на субдомен. А нова версія тепер на головному домені. Єдиний розділ — Momentary — це трансляція постів з цього аккаунту в форматі мікроблогу. Все навайбкожено (звісно) за пару вечорів. Пости з мастодонту підтягуються раз на добу.
Так історично склалося, що наша система на роботі працює на Windows+IIS. Давно я вже дивлюся на різні варіанти, як позбутися цієї важкої і коштовної звʼязки. І от на днях я зрозумів, що можна просто написати веб сервер під наші специфічні потреби. Не з нуля звичайно, а з Kestrel+YARP, тобто просто зробити обгортку з потрібними налаштування.
Ще рік тому я і подумати про таке не міг. Хоча я добре знаю протокол HTTP і внутрощі вебсерверів, написання і тестування зайняло б багато тижнів, а може і місяців. А тепер я за це зовсім не переживаю, бо в мене є дуже досвідчений безвідмовний недорогий помічник, який все акуратно зробить і задокументує. З мене — лише детальний промпт.